ویزای.توریستی.فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

مقدمه

ویزای توریستی فرانسه ، شرایط اخذ ویزای توریستی در کشور فرانسه و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کشور فرانسه به دلیل جاذبه های دیدنی باعث جذب توریست های زیادی از سرتاسر جهان شده است. فرانسه بزرگترین کشور غرب اروپا است، جمعیت آن بالغ بر ۶۸ میلیون نفر می باشد. شاید برای شما هم این سئوال مطرح شده باشد که چگونه می توان ویزای توریستی فرانسه را دریافت نمود؟ در کل سعی ما برآن است که به صورت ساده و مفصل شما را با تمامی نکات اساسی و شرایط کلی ویزای توریستی فرانسه آشنا کنیم. این مقاله توسط مجموعه راویژ سفر نگارش شده است، امید است که با مطالعه آن تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف شود. سروران گرامی، شما می توانید در صورت هرگونه نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجموعه راویژ؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای توریستی فرانسه کلیات و شرایط عمومی آن

ویزای توریستی فرانسه متقاضیان بسیاری دارد، چرا که کشور فرانسه به دلیل داشتن جاذبه های توریستی فراوان نظیر برج ایفل و موزه لوور و سایر نقاط تاریخی و زیبا مورد توجه مردم دنیا می باشد. ممکن است اطلاعات جامع و کافی در زمینه نحوه دستیابی به ویزای توریستی فرانسه نداشته باشید و یا اطلاعاتی نادرست در این زمینه بدست آورده باشید، در این مقاله در رابطه با کلیه شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی فرانسه به صورت کامل و مفصل با شما دوستان گرامی سخن خواهیم گفت. در مرحله اول برای سفر به کشور زیبای فرانسه شما نیاز به یک ویزای توریستی معتبر (ویزای شنگن) خواهید داشت. دارا بودن ویزای توریستی معتبر به شما امکان ورود به کشور  فرانسه را خواهد داد. با این ویزا شما می توانید به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشید. نمودار ذیل مربوط به تعداد درخواست ویزای توریستی فرانسه در سال ۲۰۱۸ می باشد.

ویزای توریستی فرانسه و مدارک مورد نیاز

برای اخذ ویزای توریستی نوع چیدمان مدارک بسیار اهمیت دارد. می توانید به منظور کسب اطلاعات کافی درباره مدارک مورد نیاز با مؤسسه راویژ سفر تماس بگیرید و ضمن مشاوره با کارشناسان ارشد شرایط خود را ارزیابی نمایید. از عوامل مهم در رابطه با ریجکتی ویزای توریستی باید به مدارک ارائه شده اشاره نمود. پس با آگاهی کامل به این مهم اقدام نمایید. در ادامه می توانید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه را مطالعه نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه:

گذرنامه (حداقل باید دارای ۷ ماه اعتبار باشد.) به همراه کپی از صفحات اول و دوم و همچنین کپی از تمام صفحاتی که مهر ویزا در آن ها خورده باشد.
۲ قطعه عکس که باید در سال جدید گرفته شده باشد.
فرم ویزا که توسط سفارت ارائه می شود و یا می توان به صورت آنلاین آن را تکمیل نمود. (این فرم رایگان می باشد.)
بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
تهیه و رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور فرانسه
مدارک اثبات تمکن مالی(افراد باید تمکن مالی خود را با پرینت حساب اثبات کنند)
مدارک مربوط به رزرو هتل
درصورت داشتن دعوت نامه از فامیل و یا دوست شانس ویزا افزایش می یابد
اگر کارمند دولتی هستید نیاز به ترجمه فرم مرخصی، فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی دارید
اگر مارمند بخش خصوصی هستید نیاز به نامه اشتغال به کار از سوی شرکت خصوصی به همراه سربرگ و ذکر میزان دریافت حقوق ماهیانه و مدت مرخصی نیاز است.
اگر دانشجو هستید و یا عضو هیئت علمی دانشگاه باشید نیاز به کارت دانشجویی و یا کارت عضویت هیئت علمی دارید.
در صورت داشتن سوابق بیمه تامین اجتماعی سوابق ارائه گردد.

ویزای توریستی فرانسه و ریجکتی

در صورت عدم اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه، سفارت احتمالاً با ریجکتی ویزای توریستی مواجه می شوید. شاید این سوال مطرح شود که آیا برای افرادی که درخواست ویزای توریستی آنها ریجکت شده است می توان دوباره اقدام کرد؟ هدف اصلی از ویزای توریستی بازدید و گردشگری در فرانسه و کشورهای عضو شنگن می باشد. در صورتی که آفیسر نسبت به هدف شخص شک کند و احتمال دهد که متقاضی برای اهدافی دیگر مثلا (پیداکردن شغل یا پناهندگی) قصد ورود به کشور فرانسه را دارد از ورود او جلوگیری می کند. با توجه به قوانین سفارت فرانسه در صورت ریجکت شدن ویزا، امکان تجدیدنظر وجود دارد و فرصتی به افراد داده می شود تا مدراک خود را کامل کنند. دلایل ریجکتی برخی از ویزاها عبارتند از:

 • داشتن سوابق کیفری در گذشته یا حال فرد
 • اسناد جعلی و تقلبی
 • توضیح کافی برای هدف از اقامت نداشته باشند.
 • گذرنامه که آسیب دیده باشد.(گذرنامه که در شرایط خوبی نگهداری نشده باشد.)
 • گذرنامه نامعتبر
 • نداشتن برنامه سفر
 • عدم تمکن مالی مناسب
 • نداشتن بیمه مسافرتی

در صورتی که قبلا برای ویزای توریستی فرانسه و یا هر کشوری دیگر اقدام نموده و ریجکت شده باشید می توانید جهت اقدام مجدد و افزایش شانس ویزای خود با مجموعه راویژ تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

ویزای توریستی فرانسه (با وثیقه یا بدون وثیقه)

امکان اخذ ویزای توریستی فرانسه بدون وثیقه نیز وجود دارد، داشتن دعوت نامه معتبر برای دریافت ویزای توریستی بسیار حائز اهمیت است، زیرا اگر برای اولین بار قصد ورود به کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشید در صورت ارائه دعوت نامه معتبر شانس اخذ ویزا افزایش پیدا می کند. برخی از مؤسسات و وکلای حقوقی در ایران با دریافت وثیقه از افراد متقاضی، خود برای آنها دعوت نامه معتبر صادر می کنند و در ازای آن مبلغی را به عنوان ضمانت می گیرند. این مبلغ معمولاً بین طرفین توافقی است. درکل اگر برای اولین بار درخواست ویزای توریستی فرانسه می نمائید، پیشنهاد می کنیم به دنبال اخذ دعوت نامه معتبر باشید تا شانس خود را افزایش دهید، در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم حتی الامکان درخواست خود را عقب بیاندازید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای توریستی فرانسه با وثیقه و بدون وثیقه می توانید باراویژ سفر  تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه ویزای توریستی دریافت نمایید.

 

ویزای توریستی فرانسه و مدت درخواست

ویزای توریستی فرانسه و مدت درخواست معمولاً در هر کشوری متفاوت است. متقاضیان درخواست ویزای توریستی  باید از سفارت این کشور درخواست مصاحبه کنند. سپس سفارت برای این افراد ساعت و روز خاصی مشخص می کند. این ویزا می تواند دو الی سه هفته طول بکشد. ویزای توریستی فرانسه  برای ۳ ماه صادر می گردد. در طول این ۳ ماه می توانید علاوه بر بازدید از جاذبه های توریستی فرانسه، به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا، مسافرت کنید

ویزای توریستی فرانسه و تمدید آن

یکی از مهمترین مساله افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی فرانسه شده اند، این است که با پایان اعتبار ویزای توریستی خود، از چه طریق می توان برای تمدید آن اقدام نمود؟ و آیا تمدید ویزای شنگن شدنی است یا خیر؟ در پاسخ باید به این موضوع اشاره کرد که ویزای شنگن یک ویزای کوتاه مدت از نوع C می باشد که امکان تمدید یا تبدیل آن بسیار دشوار می باشد، متقاضی برای تمدید این ویزا  در قدم اول باید کشور فرانسه را ترک کند و خارج از فرانسه درخواست جدید خود را ارائه نماید. در کل اصولاً پس از انقضای ویزای توریستی افراد مجاز به اقامت در اروپا نیستند مگر آن که با دلایل بسیار قوی و محکمه پسند بتواند ویزای خود را تمدید کنند.

ویزای توریستی فرانسه و وقت سفارت فرانسه

جهت اخذ وقت سفارت باید وارد سایت رسمی سفارت فرانسه در ایران شوید و فرم در خواست وقت را با توجه به موارد زیر تکمیل نمایید:

 • اسکن صفحه اول گذرنامه متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست وقت سفارت فرانسه
 • اسکن دعوت نامه و یا مدارک هویتی میزبان در صورتی که دعوت نامه داشته باشید.
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی فرانسه

آدرس سایت سفارت فرانسه: https://ir.ambafrance.org

ویزای توریستی فرانسه و پروسه اقدام

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه مراحل پایین را به ترتیب باید طی نمایید:

قصد سفر
تهیه مدارک مورد نیاز
ترجمه مدارک یا به انگلیسی یا به فرانسوی
اثبات تمکن مالی
اقدام ۳ ماه قبل از سفر
تکمیل فرم های سفارت
تهیه مدارک مورد نیاز سفارت
پرداخت هزینه های سفارت
چیدمان صحیح و کامل مدارک
رفتن به سفارت با وقتی که از قبل تعیین شده است
حدودا بین ۱۴ الی ۲۰ روز بعد نتیجه توسط سفارت اعلام می شود.

ویزای توریستی فرانسه و هزینه های آن

همانطور که در مطالب قبل عرض شد برای اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه علاوه بر واریز مبلغ ویزا و مصاحبه سفارت، هزینه های دیگری از جمله  بلیط رفت و برگشت، تمکن مالی، بیمه مسافرت، اسکان و … وجود دارد که بنا به انتخاب های شخصی می تواند متفاوت باشد. اما چیزی که در بین همه متقاضیان ویزای توریستی فرانسه مشترک است مبلغ ویزای ۳ ماهه است که سفارت اخذ می کند و مبلغ آن ۶۰ یورو می باشد. این مبلغ  برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می باشد و برای کودکان زیر شش سال رایگان است.  دیگر هزینه های مشترک که باید بابت بررسی مدارک و مصاحبه پرداخت شود، ۲۵ یورو می باشد.

 

ویزای توریستی فرانسه تضمینی و با گارانتی

امروزه نمی توان با تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه به طور قطع اخذ این ویزا را تضمین کرد. البته می توان با مشورت با وکلای مجرب و متخصص در امر حقوق مهاجرت بین الملل شانس دریافت این ویزا را افزایش داد. دلیل این سخت گیری های کشور فرانسه این است که عده خیلی زیادی از افراد به قصد پناهندگی در فرانسه از طریق ویزای توریستی فرانسه وارد کشور شده و اقدام به پناهندگی می کنند. در کل، در امر حقوق بین الملل تضمین صد در صدی وجود ندارد. افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی فرانسه را دارند می توانند به مجموعه راویژ سفر مراجعه کرده تا شانس اخذ ویزا را بررسی کنند. چنانچه شانس افراد بالا باشد، مؤسسه خود پروسه اخذ ویزای توریستی را گارانتی می کند و چنانچه پروسه با موفقیت همراه نباشد هزینه ای  دریافت نمی کند.

ویزای توریستی فرانسه بدون تضمین و تفاوت آن با ویزای تضمینی

متقاضیان ویزای توریستی فرانسه با توجه به سخت گیری های به عمل آمده، تمایل دارند که جهت دریافت این ویزا با مؤسسات و آژانس هایی اقدام نمایند که به صورت تضمینی ویزای توریستی فرانسه را ارائه می کنند. اما باید توجه داشت که آیا امکان اخذ ویزای توریستی به صورت توریستی امکان پذیر می باشد؟ لازم به ذکر است که باید بدانید در حقوق مهاجرت هیچ امری به صورت صد در صد امکان پذیر نخواهد بود و اگر در قوانین حقوق بین الملل و حقوق مهاجرت،  با اشخاصی که به شما قول صد در صد می دهند مواجه شدید، بدانید آن شخص طبق قوانین حقوقی مرتکب جرم شده است.

ویزای توریستی فرانسه و نکات مهم

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید بسیار دقیق عمل نمایید و به کوچکترین نکات آن توجه خاص داشته باشید و به آنها عمل نمایید.

 • آگاهی از مکان های و جاذبه های تاریخی و گردشگری در فرانسه
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی فرانسه حداقل باید سه ماه قبل از وقت سفارت آماده نمایید.
 • اگر خانوادگی سفر می ‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید مجزا فرم ویزای فرانسه را پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه شود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌ نگاری می ‌شوند.
 • برای به دست آوردن ویزای توریستی فرانسه وضعیت تأهل فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. همراه داشتن همه اعضای خانواده شانس دریافت ویزا را بسیار کاهش می دهد، همینطور در صورتی که شخص مجرد باشد شانس بالایی برای به دست آوردن ویزای توریستی شنگن ندارد.
 • از کلیه‌ مدارک مورد نیاز برای ویزای فرانسه باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌ شود و کپی آن ‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت فرانسه می ‌ماند.
 • یکی دیگر از نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی داشتن اقوام درجه یک در فرانسه می باشد. برای مثال اگر پدر، مادر، خواهر یا برادر شما در فرانسه حضور دارند و شما از آنها دعوت نامه دریافت کرده اید، این دعوت نامه نقش به سزایی در اخذ ویزای توریستی دارد.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند