ویزا.کار.فرانسه

ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه یکی از راه های ورود به این کشور و أخذ اقامت دائم فرانسه است. کشور فرانسه جزو کشورهای برتر و بسیار قوی اتحادیه اروپا است که صنایع آن به فناوری های روز دنیا مجهز هستند و فرصت های شغلی متنوعی را می توان در زمینه های مختلف در این کشور پیدا کرد. دریافت ویزای کار فرانسه در سال 2020 ، قوانین و مراحل خاصی دارد که پس از عبور از آن ها می توانید به این کشور وارد شوید و شغل متناسب با مهارت و تخصص خود را بیابید.

توضیح مختصر درباره بازار کار فرانسه

کشور فرانسه در نیمه غربی اروپا قرار دارد و از نظر وسعت، سومین کشور اروپا قلمداد می شود. اقتصاد این کشور در دو بخش عمومی و خصوصی و با سیاست های کاملاً حرفه ای اداره می گردد. به دلیل پیشرفته بودن فرانسه، موقعیت های شغلی که برای افراد وجود دارند بسیار زیاد است و تقریباً در هر یک از قسمت ها می توان یک فرصت مناسب برای اشتغال پیدا کرد.

به طور مثال، بهترین موقعیت های شغلی فرانسه که افراد متقاضی کار در این کشور می توانند پس از أخذ ویزای کار فرانسه در آن ها مشغول به کار شوند عبارتند از مشاغلی در حوزه فناوری اطلاعات و IT، علوم رایانه، برنامه نویسی رایانه ای، نرم افزار و سخت افزار، تجارت الکترونیک، مهندسی برق و مخابرات، بانک و بیمه، سهام، بورس و ارز، تأسیس آتلیه هنری، خدمات مسافرتی و گردشگری، خدمات آرایشی، پزشکی، حوزه بهداشت، انتشارات و … .

برای أخذ ویزای کار فرانسه کافی است در یکی از حوزه های مربوطه دارای تخصص و مهارت کافی باشید؛ از طریق اداره کار فرانسه می توانید موقعیت های کار در شهرهای مختلف این کشور را بررسی کنید و نسبت به انجام سایر مراحل اداری و قانونی اقدام نمایید. لازم به ذکر است که کار در فرانسه درآمد و حقوق بالایی دارد و اگر بتوانید به این موفقیت دست پیدا کنید، آینده شغلی عالی در انتظار شما خواهد بود.

شرایط و مراحل قانونی برای أخذ ویزای کار فرانسه

متقاضیان أخذ ویزای کار فرانسه برای اینکه مراحل قانون را بتوانند ساده تر طی کنند نیاز به یک دعوت نامه از سوی کارفرمای معتبر برای یک موقعیت شغلی دارند. فرد متقاضی می تواند با هر تخصص و مهارت در یکی از شرکت ها یا فرصت های شغلی فرانسه درخواست کار نماید.

بهترین راه برای اطلاع از فرصت های شغلی که در زمینه های مختلف در فرانسه وجود دارند، مراجعه به مراکز کاریابی یا تبلیغات روزنامه ها است. به هر روش که یک شغل در فرانسه پیدا کردید باید درخواست خود را سریعاً به صورت آنلاین برای کارفرما ارسال نمایید.

اگر رزومه کاری شما قوی باشد، کارفرما یک دعوت نامه کاری برای شما ارسال می کند که چنانچه واجد تمام شرایط کار باشید، از طریق این فرم می توانید ویزای کار فرانسه را دریافت نمایید. البته مراحل قانونی این روش، کمی پیچیده است. برای توضیح این جمله می توان گفت اگر قصد داشته باشید در مدت زمان کمتر از ۹۰ روز در فرانسه کار کنید، ویزای کار شما به صورت موقت صادر می شود. البته این مدارک باید از سوی سفارت و وزارت کار فرانسه تأیید شوند.

شرایط دریافت ویزای کار فرانسه

شرایط دریافت ویزای کار فرانسه برای افراد خارجی در کشورهای مختلف، متفاوت است. به طور مثال، اگر متقاضی کار در فرانسه از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، برای کار نیازی به برخی مجوزها ندارند و می تواند تنها با امضای یک قرارداد رسمی، مشغول به کار شوند. برای این افراد، تأیید یک دعوت نامه از سوی کارفرمای معتبر کفایت می کند.

یکی از شرایطی که به تازگی از سوی دولت فرانسه برای اعطای ویزای کار فرانسه به متقاضیان اعلام شده است، استفاده از مجوز گذرنامه استعداد است. بر این اساس افرادی که دارای مهارت فردی، تخصص، هنر و یا هر حرفه خاصی باشند می توانند از این قانون استفاده کرده و برای کار به فرانسه وارد شوند.

کارکنان شرکت های خلاق با محصولات منحصر به فرد، هنرمندان، افراد مشهور در زمینه های ورزشی، هنری و علمی، سرمایه گذاران، مخترعان و نخبگان، افرادی هستند که واجد شرایط برای دریافت ویزای کار فرانسه از طریق مجوز استعداد می باشند.

اخذ ویزای کار فرانسه از طریق کارت آبی

یکی از روش های دریافت ویزای کار فرانسه، استفاده از کارت آبی است. کارت آبی از سوی اتحادیه اروپا صادر می شود و معمولاً به افرادی اختصاص دارد که دارای تخصص فنی بوده و یا مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی در یک رشته خاص داشته باشند. أخذ کارت آبی به منزله داشتن مجوز اقامت در فرانسه از طریق کار به مدت ۱ تا ۳ سال برای این افراد است.

برای دریافت کارت آبی، فرد متقاضی شغل باید حدود ۳ تا ۵ سال سابقه حرفه ای شغلی داشته باشد تا بتواند درآمد خوبی در شغل جدید خود در فرانسه به دست آورد. اگر شما هم یک تخصص و مهارت ویژه دارید، ویزای کار فرانسه می تواند برای شما بهترین گزینه برای یافتن شغل عالی در این کشور باشد. اگر ۵ سال به طور مداوم و پیوسته در فرانسه کار کنید می توانید برای دریافت اقامت طولانی مدت در این کشور اقدام نمایید.

ویزای کار فرانسه برای دانشجویان

ورود دانشجویان به کشور فرانسه از طریق ویزای کار، مجاز نیست اما دولت فرانسه برای اشتغال افرادی که برای تحصیل به این کشور وارد می شوند، تسهیلاتی را نیز در نظر گرفته است. دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل در فرانسه، همزمان در یک شغل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند.

لازم به ذکر است در طول مدت زمان تحصیل این افراد، ویزای آن ها ویزای تحصیلی محسوب می شود اما پس از اتمام تحصیلات خود فرصت دارند در مدت زمان ۶ ماه، شغل مناسبی یافته و قرارداد کاری خود را ثبت کنند؛ در این صورت می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار فرانسه تغییر دهند و پس از انجام مراحل قانونی، در این کشور مشغول به کار شده و اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت نمایند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند