المان.۱ویزا.توریستی

ویزای توریستی آلمان

آلمان کشوری که در قلب اروپای غربی واقع شده است و با کشورهایی مانند دانمارک، لهستان، چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند، دریای شمالی و دریای بالتیک هم مرز است. این کشور دارای موقعیت استراتژیک در دشت اروپای شمالی و در امتداد ورودی دریای بالتیک است. سیستم دولت آلمان جمهوری فدرال می باشد و دارای یک سیستم اقتصادی مختلط است. دلایل زیادی برای بازدید از آلمان وجود دارد که گردشگران به دلیل فرهنگ مهیج و شهرهای سر زنده سفر به برلین، مونیخ یا هامبورگ را انتخاب می کنند. تجار نیز از سراسر جهان به منظور شرکت در نمایشگاه های بین المللی جذب این کشور می شوند. ویزای توریستی یا شنگن به کشور آلمان، ویزایی است که توسط کشورهای عضو شنگن ایجاد شده و این امکان را به دارنده آن می دهد که از آلمان و همچنین ۲۶ کشور عضو شنگن بازدید نماید. ویزای شنگن برای اهداف گردشگری و یا بازدید از دوستان و اقوام شما را تنها در محدوده شنگن مجاز می کند.

توجه نمایید با ویزای شنگن شما مجاز به کار یا تحصیل نخواهید بود. بنابراین آنچه محرز است در صورت تمایل برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان و یا ویزاهای کاری آلمان باید از این کشور خارج شوید و از طریق سفارت آلمان در کشور خود جهت تبدیل ویزای خود اقدام نمایید. شهروندان کشورهایی که از اعضای شنگن هستند نیاز به ویزای توریستی جهت بازدید از آلمان نخواهند داشت. در حال حاضر به دلیل حجم بالای افرادی که با ویزاهای توریستی در آلمان پناهنده شده اند، درخواست ویزای توریستی نیز با مشکلاتی رو به رو است. لذا در جهت افزایش شانس ویزای توریستی آلمان می توانید با مشاورین موسسه راویژ تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

شرایط عمومی آلمان و صنعت گردشگری این کشور

آلمان دومین کشور اروپایی از نظر جمعیت می‌باشد و حدود ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد. بیش از ۹۰ درصد مردم آلمان قومی هستند و از قبایل آلمانی تبار می باشند. از سال ۱۹۵۰ میلادی تعداد قابل توجهی از نیروی کار کشورهایی مانند ترکیه، ایتالیا، یونان و یوگسلاوی سابق وارد آلمان شدند. به طوری که در اواخر سال های ۱۹۹۱ جمعیت خارجی آلمان نزدیک به ۶ میلیون نفر رسید. اگرچه آلمان نقش مهمی در تاریخ اروپا و جهان ایفا می‌کند، اما قدمت یکپارچگی و استقلال این کشور به کمتر از صد سال پیش می‌رسد.

مناطقی که هم اکنون آلمان را تشکیل می‌دهند خوشه‌ای از شهرها و ایالت هایی هستند که تا حدودی مستقل بودند. مناطق اصلی آلمان عبارتند از: آلپ های باواریایی که در واقع مرزهای اتریش و سوئیس را تشکیل می‌دهند، منطقه تپه های جنوبی آلمان، ارتفاعات مرکزی و دشت آلمان شمالی. رودخانه های اصلی این کشور شامل رود راین در غرب و دانوب است که از غرب به شرق در جریان می باشد. مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

حدود ۳۰ درصد آلمانی‌ها متعلق به کلیسای رسمی پروتستان هستند و ۲۸ درصد از جمعیت کاتولیک می باشند. اکنون مسلمانان تقریباً ۳ درصد از جمعیت آلمان را تشکیل می دهند. پیش از دهه ۱۹۳۰ جمعیت یهودی که در آلمان زندگی می کردند در حدود ۵۳۰ هزار نفر را در بر می گرفت. با این حال اکثریت بزرگ یهودیان در زمان جنگ جهانی دوم توسط دولت کشته شدند و یا گریختند. به طوری که امروزه در حدود چهل هزار یهودی در آلمان زندگی می‌کنند که بیشتر آنها را پناهندگان روسی تشکیل می دهد.

شهرها و جاذبه های توریستی آلمان

آلمان با فرهنگ و میراث غنی خود یکی از پر بازدیدترین کشورها در اروپا است. این کشور دارای مکان های تاریخی و مکان های دیدنی، فرهنگی و طبیعی است که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

برلین

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان می باشد، یکی از پویاترین شهرهای اروپا که البته تعداد زیادی از گالری های هنری، موزه ها و بناهای تاریخی آلمان را در خود جای داده است. ساختار هایی مانند برج تلویزیون، ساختمان دولت و کلیسای یاد بود قیصر ویلهلم، به عنوان سمبل های برلین و البته آلمان تبدیل شده اند. با وجود جاذبه‌های بسیار زیاد در واقع برلین هر ساله میزبان برخی از بهترین جشنواره های آلمان است. برلین مجموعه ای از مردمان و فرهنگ ها، شهری تاریخی و در عین حال مدرن است. همچنین حاوی برخی از بهترین نمونه های معماری معاصر است.

مونیخ

دومین شهر پربازدید آلمان است که در ساحل رودخانه ایسار در بایرن مستقر است. مانند برلین مونیخ نیز شهری با تاریخ و فرهنگ غنی می باشد و به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی اروپا به شمار می آید. این شهر میزبان بسیاری از موزه ها و گالری های هنری آلمان است. جشنواره آبجو یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر است که میلیون‌ها نفر از نقاط مختلف جهان در ماه سپتامبر برای شرکت در این جشنواره دو هفته ای به مونیخ مسافرت می کنند.

کلن

شهر کلن پنجمین شهر پربازدید آلمان است. این شهر از دو طرف رودخانه راین گسترش یافته است و دارای بیشترین میخانه در سراسر کشور آلمان می باشد. چندین مکان تاریخی و فرهنگی مهم در کلن وجود دارد و گردشگران بسیاری را به سوی این شهر جذب می‌نماید. کلیسای جامع کلن، خانه های قرون وسطایی، دروازه های شهر کلن که باعث می شود گردشگران به دوران قرون وسطای اروپا بازگردند.

هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که جمعیت آن در حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر می‌باشد. این شهر در شمال آلمان واقع شده است و زمانی به عنوان یکی از مهمترین شهرهای صنعتی شناخته می شد. امروزه به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری برجسته و مناطق بزرگ تفریحی بسیار، شهرت دارد. یکی دیگر از دلایل شهرت هامبورگ داشتن بیشترین پل نسبت به سایر شهرهای جهان است. هامبورگ حتی از ونیز هم بیشتر پل دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

یکی از مهمترین مراحل و پیش نیاز ها در اخذ ویزای توریستی آلمان تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز آن می‌باشد که صحت و اعتبار آن ها بسیار مهم است. چرا که ارائه مدارک جعلی می تواند شما را از هرگونه سفر خارجی نیز محروم سازد. مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی آلمان به شرح ذیل می باشند:

 ارائه فرم درخواست که باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی تکمیل گردد

ارائه عکس پاسپورتی که باید مطابق با قوانینی که توسط سفارت اعلام می‌شود، گرفته شود.

 ارائه گذرنامه معتبر که حداقل ۶ ماه از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد.

 ارائه دعوتنامه از کشور مقصد در صورتی که شخصی در آلمان، برای فرد متقاضی دعوتنامه ارسال نماید. این دعوتنامه باید شامل آدرس، مدت اقامت و اطلاعات فرد میزبان باشد.

 گردش حساب بانکی طی سه ماه گذشته

 ارائه بیمه نامه مسافرتی

ارائه نامه اشتغال به کار یا نامه اشتغال به تحصیل نیز در بعضی موارد لازم می باشد.

 محل اسکان فرد باید در آلمان مشخص شده باشد.

 رزرو بلیط هواپیما

 ارائه نامه‌ای مبنی بر اینکه هدف شما از سفر توریستی به آلمان چیست و اینکه چه زمانی قصد برگشت به کشور خود را دارید.

 ارائه مدارک هویتی

فرآیند اقدام ویزای توریستی آلمان

چنانچه متقاضی گردشگری به آلمان دارای اقامت و یا تابعیت کشورهای عضو شنگن نباشد قبل از ورود به آلمان باید نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید. نحوه درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان به شرح ذیل است:

  1. مدارک و اسناد درخواستی توسط سفارت را به درستی ارائه نمایید.
  2. به سفارت آلمان در کشور خود درخواست خود را ارائه دهید و برای مصاحبه در سفارت آلمان تعیین وقت نمایید.
  3.  هزینه ویزا را پرداخت نمایید.
  4. در روز و ساعت مقرر برای مصاحبه حاضر شوید و مدارک مورد نیاز را به سفارت ارائه دهید
  5.  پس از مصاحبه و دریافت مدارک طی بازه ده روز تا یک ماه به درخواست شما پاسخ می دهند.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی آلمان

یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در اقدام از طریق ویزای توریستی آلمان، اثبات تمکن مالی کافی و همچنین اثبات وابستگی به کشور مبدا می باشد. چنانچه فرد متقاضی بتواند آفیسر ویزا را قانع نماید که هدف وی صرفا یک بازدید از کشور آلمان می باشد و قطعاً به کشور خود باز می گردد. می تواند شانس خود را در دریافت ویزای توریستی آلمان افزایش دهد. در غیر این صورت ویزای وی توسط آفیسر رد می شود. بر این اساس اقدام از طریق وکیل معتبر و یا موسسه ای که در این زمینه تجارب دارد بسیار موثر خواهد بود. 

چراکه نحوه ارائه مدارک می تواند در جهت سهولت اخذ ویزای توریستی آلمان بسیار به شما کمک کند. چنانچه به دلیل سوء پیشینه، ارائه مدارک ناقص، عدم نشان دادن تمکن مالی مناسب، مبهم بودن هدف شما از سفر به آلمان و همچنین ارائه مدارک جعلی ویزای شما ریجکت گردد، می توانید نامه‌ای را تحت عنوان نامه اعتراضی آماده نموده و ارائه دهید. در این نامه شما باید به درستی و دقیق دلایل ریجکتی خود را توضیح دهید و برای جبران و بررسی مجدد پرونده خود درخواست بازنگری ارائه نمایید.

وقت سفارت آلمان برای ویزاهای توریستی

برای اقدام و تعیین وقت سفارت افرادی که متقاضی درخواست ویزای توریستی آلمان می باشند، می توانند به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایند. برای این کار می توانید به سایت /https://www.germany-visa.org مراجعه نمایید و درخواست خود را ثبت کنید. البته شایان ذکر است ابتدا باید در این سایت برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید و سپس درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای توریستی آلمان ثبت کنید.

تمدید ویزای توریستی آلمان

افراد متقاضی ویزای توریستی آلمان شاید یکی از نگرانی هایشان این باشد که آیا امکان تمدید ویزای توریستی وجود دارد یا خیر. ویزاهای توریستی تحت شرایط خاص، در صورتی که فرد متقاضی بتواند دلایل قانع کننده ای مانند ادامه درمان امراض خاص، جنگ، زلزله و دلایلی از این قبیل ارائه نماید می تواند ویزای خود را تمدید کند. شایان ذکر است در صورتی که فرد دارنده ویزای توریستی در طول مدت زمان اقامت خود در آلمان مرتکب عمل غیرقانونی شده باشد و قصد تمدید ویزای خود در آلمان را به صورت غیرقانونی داشته باشد، علاوه بر جریمه های نقدی که به وی تعلق می گیرد از کشور آلمان اخراج می‌گردد و ممکن است برای دفعات بعدی موفق به اخذ ویزاهای توریستی به آلمان نشود.

وثیقه مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

یکی از عوامل بسیار موثر در پذیرش درخواست ویزا های توریستی ارائه دعوت‌نامه می باشد. چنانچه فرد متقاضی از طرف یکی از دوستان و آشنایان خود که در کشور آلمان ساکن هستند دعوت نامه ای را ارائه نماید می تواند تاثیر بسزایی در کاهش ریسک پرونده به وجود آورد. چرا که بسیاری از موسسات نیز در جهت بالا بردن شانس موفقیت ویزای توریستی اقدام به صدور دعوتنامه جهت فرد متقاضی می نمایند.

اما به جهت تضمین بازگشت افراد، موسسات اقدام به دریافت وثیقه از فرد متقاضی می نمایند به این دلیل که امکان دارد فرد متقاضی به کشور آلمان پناهنده شده و دیگر بازنگردد. این وثیقه صرفاً ضمانتی جهت بازگشت وی می‌باشد. این ضمانت توسط موسسات دریافت می شود و و نیازی به ارائه وثیقه به سفارت آلمان وجود ندارد.

خدمات موسسه MIE در زمینه ویزای توریستی آلمان

همانطور که گفته شد ویزای توریستی یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت می باشد که تنها طی مدت زمان مشخصی معادل ۹۰ روز فرد مجاز به اقامت در آلمان است. چنانچه فرد متقاضی دلایل قانع کننده ارائه دهد می تواند این ویزا را تمدید نماید. آنچه که در زمینه ویزا های توریستی بسیار حائز اهمیت است اثبات تمکن مالی فرد، همچنین وابستگی به کشور مبدا می باشد. از این رو آفیسر ویزا متقاعد می‌شود که فرد متقاضی پس از اتمام دوره مجاز به کشورش باز می گردد. 

در صورتی که مدارک مورد نیاز به درستی ارائه نگردد نه تنها درخواست وی از طرف آفیسر ویزا رد می گردد، بلکه در درخواست های بعدی وی نیز اثرگذار خواهد بود. لذا در این راستا می توانید از خدمات مجموعه راویژ بهره مند شوید. مجموعه راویژ با بیشتر از ۱۵ سال سابقه در زمینه اخذ ویزا های توریستی و بلند مدت می تواند بهترین و تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه نماید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند